Warszawskie Mini-Elo – zgłoszony do FIDE

14 listopada 2020 Turniej szachowy


1. Organizator: MZSzach.

2. Cel: Umożliwienie zawodnikom rywalizacji w turnieju zgłaszanym do oceny rankingowej FIDE. Możliwość uzyskania kategorii okręgowych do II włącznie (I kobiecej).

3. Termin i miejsce rozgrywek:14-15.01.2020 r.Fundacja Groteka, Warszwa, Otwocka 14. Organizator zapewnia komfortowe warunki gry i gorące napoje.

4. System rozgrywek i tempo gry:- Szwajcarski na dystansie 7 rund.- Tempo gry: 55 minut +5 sekund za posunięcie na partię dla każdego zawodnika. Zapis partii obowiązuje każdego zawodnika, który ma minimum 5 minut do końca podstawowego czasu.

5. Uczestnicy: W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający na liście FIDE ranking międzynarodowy do 1599 Elo włącznie oraz zawodnicy z kategoriami okręgowymi (minimum 1250 PZSzach). Ilość grających ograniczona jest pojemnością sali do 20 osób.

6. Zgłoszenia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3582/
lub mailem: robert.krasiewicz@gmail.com oraz tel: 518-655-454Pierwszeństwo umieszczenia na liście startowej mają zawodnicy:- z wyższym rankingiem FIDE na dzień 01.11.2020- z wyższym rankingiem PZSzach- z wyższą kategorią PZSzach- w kolejności zgłoszeń

7.Lista startowa zostanie opublikowana 13.11.2020 (piątek) wieczorem wg w/w kryteriów, podobnie jak ewentualna lista rezerwowa.

Ad. 1 – W przypadku zgłoszeń „rodzinnych”, organizator zastrzega, że nie będzie rozbijał tych zgłoszeń z uwagi na ranking, czyli zgłoszeni w pierwszej „20” rodzice + dzieci będą uwzględnieni na liście startowej w komplecie (pod warunkiem spełnienia minimum rank.)

Ad. 2 – Sędzia turnieju prosi zawodników, którzy zmienią plany i będą wiedzieli, że nie mogą jednak wystartować, o pilne powiadomienie o rezygnacji. Brak takiej informacji może wykluczyć zawodnika z udziału w kolejnych turniejach w lokalu Fundacji Groteka.

Ad. 3 – Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia formularza zgłoszeń z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na sali gry.

8. Wpisowe:Płatne gotówką na miejscu w wysokości 60 PLN. Wpisowe obejmuje opłaty klasyfikacyjno-rankingowe FIDE/PZSzach.K Koszt wpisowego dla zawodników zgłoszonych w dniu zawodów wzrasta o 50%.

9. Nagrody i wyróżnienia – gwarantowane:I miejsce – puchar + nagroda rzeczowa.Nagrody rzeczowe II-V, liczba nagrodzonych może ulec zwiększeniu przy większej liczbie zgłoszonych,
Puchar dla najlepszej zawodniczki przy co najmniej 3 startujących.
Nagroda losowana wśród obecnych na zakończeniu turnieju w postaci biletu wstępu na kolejny turniej (Warszawskie Mini-Elo).

10. Harmonogram zawodów:W sobotę cztery rundy, potwierdzenie udziału i opłata wpisowego 9.30 – 9.50, rozpoczęcie godz. 10.00
– w niedzielę trzy rundy, rozpoczęcie godz. 10.00, zakończenie ok. 17.00 Terminy rund podane na stronie turnieju są tylko orientacyjne – przy zaciętych partiach rundy mogą trwać trochę dłużej ☺.

11. Uwagi:
Sędziowie zawodów: FA Robert Krasiewicz, Dawid Krasiewicz (sedzia II klasy). W turnieju obowiązują aktualne przepisy FIDE.Telefony komórkowe wniesione na salę gry muszą być całkowicie wyłączone (kibiców też). Organizator dysponuje dodatkowym pomieszczeniem dla rodziców i opiekunów i salą do analiz (w sąsiedztwie znajduje sie sklep spożywczy).

Maksymalne dopuszczalne spóźnienie na partię wynosi 15 minut od rozpoczęcia rundy– nie dotyczy to rundy pierwszej – tu spóźnieni z potwierdzeniem obecności nie mają gwarancji udziału z zawodach.Uczestnicy zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów informacyjnych oraz promocji i reklamy działań Organizatorów.

W związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym, podczas trwania zawodów będą respektowane aktualnie obowiązujące wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Szachowego. Zawodnicy oraz osoby towarzyszące muszą przestrzegać zasad, które zostaną przedstawione podczas odprawy technicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *